Tapflo

Tapflo international (Head office)

BROŞÜRLER & KILAVUZLAR

Proses esnasında titreşim? Artık bizim ile değil!

Pozitif deplasmanlı pompaları kullanırken en büyük zorluklardan biri tahliye tarafındaki basınç değişimleridir.

İşlevsellik ilkesine bağlı olarak, bu etkiler daha büyük veya daha küçüktür, ancak her zaman mevcutturlar.

Bu genellikle son kullanıcılar için bir zorluk teşkil etmektedir. Bu titreşimler sadece pompalanan ürüne zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda kurulu ekipmana özellikle yüksek bir yük bindirir.

Yoğunluğa bağlı olarak bu durum, darbe seslerine veya boru ve hortumların titreşmesine neden olabilir.

Bu titreşimler, basınç veya akış sensörleri gibi herhangi bir aşağı akış sensör teknolojisi için özellikle zararlıdır. Ayrıca tekrarlanabilir dozlama ve doldurma işlemini karmaşık hale getirir.

DT Tapflo aktif titreşim damperi

DT darbe sönümleyici ile yukarıda belirtilen sorunlara uygun çözümler sunabiliyoruz.

Tapflo hava ile çalışan diyaframlı pompalarla kullanım için optimize edilen bu damperler, pompanın basınç tarafındaki basınç değişimlerini ortadan kaldırmanın en etkili ve en kolay yoludur.

"Hat içi" tasarım sayesinde akışkan, ek basınç kayıpları, kesme darbeleri ve ürün bozulmaları olmadan pompalanabilir. Bu, özellikle hassas akışkanlar, viskoz akışkanlar veya yüksek konsantrasyonda katı partikül içeren akışkanlar için belirleyici bir avantajdır. Ayrıca, azaltılmış basınç dalgalanmalarının boru hattındaki basınç kayıplarını azalttığı ve dolayısıyla dağıtım hızının artırdığına dikkat edilmelidir.

Proses esnasında titreşim? Artık bizim ile değil!

"Aktif titreşim damperi" - Tapflo titreşim damperi, pompalanan akışkanın titreşimli akışı ile aktif olarak işbirliği yapar. Pompa hava girişinden alınan basınçlı hava beslemesine bağlı olarak, titreşim damperinde pompanın içindeki basınç ile aynı basınç vardır. Boru hattındaki pompa strokları arasındaki basınç düşerse, damper pompalanan akışkana ek basınç sağlar. Bu özellik titreşimi azaltır veya önler.

Ayrıca titreşim damperi, varsayılan olarak, değişen teknik teslim koşullarına veya pompalanan ortama göre kendini ayarlar.

Proses esnasında titreşim? Artık bizim ile değil!

Modern üretim ve tedarik boru hatlarında kurulu pahalı ve hassas ekipmanların korunmasına da çok yüksek öncelik verilmektedir. Bir Tapflo titreşim damperi kullanarak, bir akış ölçerin kullanımı ve onun doğru çalışması çoğu zaman mümkün olur.

Malzemeler ve uygulamalar

Bakım gerektirmeyen titreşim damperi Tapflo tarafından plastik PE ve PTFE'nin yanı sıra paslanmaz çelik, cilalı paslanmaz çelik ve alüminyumdan üretilir. PTFE, EPDM, NBR ve diğerlerinden yapılmış yüksek performanslı diyaframlar, sandviç tasarımları ve entegre metal gövdeleri sayesinde özellikle uzun hizmet ömrüne sahiptirler. Özellikle zorlu uygulamalar için, titreşim damperleri, diyafram durumunu monitor etmek için bariyer odalı bir çift diyafram haznesi ile de donatılabilir.

Titreşim damperleri ayrıca hijyenik ve yüksek basınçlı uygulamalarda da mevcuttur.

ATEX Direktifi 2014/34/UE'nin yerine getirilmesi, titreşim damperinin uygulama yelpazesini tamamlar ve endüstrinin neredeyse tüm uygulama alanlarında kullanılabilir.

Proses esnasında titreşim? Artık bizim ile değil!

Gıda, ilaç ve kozmetik

Hijyenik serilerimiz ile Tapflo titreşim damperlerimiz gıda, kozmetik ve ilaç endüstrilerinin birçok alanında uygulama alanı bulmaktadır.EN 10204, FDA, EC 1935/2004, EC10/2011 ve USP VI gibi tüm Avrupa ve uluslararası standartları karşılıyoruz.

Titreşim damperlerimizin ölü boşluk içermeyen tasarımı, CIP & SIP ile temizlenmesi ve dikey olarak monte edildiğinde kendi kendini boşaltması kolaydır. Bu sayede, ürün kalıntıları ve bakterilerin oluşması için yer bırakmaz. Damper, üçlü-klemp, DIN 11851 veya DIN 11864 gibi çok çeşitli hijyenik ve aseptik bağlantılarla donatılabilir.

Kimya, yüzey teknolojisi, atık su arıtma, seramik

Agresif kimyasallar, kalın macunlar veya hassas filtrasyon işlemleri. Güvenli pompalama, azaltılmış püskürtme performansı, tutarlı verimlilik ve kaplama, Tapflo titreşim damperinin lehine olan argümanlardan sadece birkaçıdır.

Boyalar, baskı ve ambalaj endüstrisi

Boyaların, verniklerin, kaplama maddelerinin ve ön işlemlerin tüm çalışma koşulları altında sürekli ve güvenilir tedariki, basitleştirilebilir ve maliyet açısından optimize edilebilir. Son olarak, bu genellikle süreci hızlandırır ve zamandan ve ürün maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Mümkün olan tüm pozitif deplasmanlı pompalar için kullanın!

Tapflo titreşim damperleri sadece kendi ürettiği diyaframlı pompalar için kullanılmaz, aynı zamanda farklı tedarikçilerin pompaları ile mevcut sistemlere de monte edilebilirler.

Benzer şekilde, peristaltik pompalar, pistonlu pompalar ve diğer tüm titreşimli pompalar gibi güçlü titreşimlere sahip elektrikle çalışan pompalar, titreşim damperleri ile yükseltilebilir

Tak ve çalıştır

Entegre titreşim damperleri pratiktir ve yerden tasarruf sağlar. Bu durumda, titreşim sönümleyici pompaya zaten monte edilmiştir.

Proses esnasında titreşim? Artık bizim ile değil!

Tapflo Hakkında. Tapflo Grup; bağımsız bir aile şirketi olup Havalı diyaframlı pompalar, santrifüj pompalar ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının Avrupalı üreticisi ve global tedarikçisidir. Tapflo, 30 ülkede kendi satış ofisleriyle ve 45' dan fazla ülkede bağımsız distribütörler tarafından temsil edilmektedir.