Tapflo

Tapflo international (Head office)

BROŞÜRLER & KILAVUZLAR

PE & PTFE pompalar

Polietilen (PE) veya saf PTFE (teflon) plastik malzemelerden üretilmiş Tapflo PE ve PTFE pompalar; ürünlerinizin viskoz, agresif yapılarına veya katı partikül içeriğine bakılmaksızın hemen hemen her tür sıvıyla çalışmaya uygundur. Az sayıda parça ve basit fakat akıllı dizayn tüm Tapflo pompalarının ortak özelliğidir. Kompakt yapıları sayesinde basit ve hızlı bakım sağlamakla birlikte bu özellikleri servis maliyetlerini ve proses bekleme süresini de asgari düzeyde tutmaktadır.

POLİETİLEN(PE) POMPALAR

Polietilenin ( PE HD ) polipropilene ( PP ) nazaran 6 – 7 kez daha yüksek aşınma dayanıklılığı vardır. Bu durum pompanın aşındırıcı akışkanlar vb. ürünlerle çalışabilmesine imkan vermektedir. PE malzemesi, konsantre asit ve alkali bileşimler gibi agresif kimyasallara karşı dayanıklıdır. Maksimum kabul edilen sıvı ısısı 70°C’dir.

PTFE pompalar

PTFE (saf politeirafloroetilen) çok yüksek kimyasal dayanıklılığı olan termoplastik bir polimerdir. PTFE malzemesinden imal edilen pompalar, örneğin konsantre nitrik asit gibi agresif kimyasallarla dahi rahatlıkla çalışabilmektedir. Maksimum kabul edilen sıvı ısısı 100°C’dir.

 

 

 

 

Tapflo Hakkında. Tapflo Grup; bağımsız bir aile şirketi olup Havalı diyaframlı pompalar, santrifüj pompalar ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının Avrupalı üreticisi ve global tedarikçisidir. Tapflo, 30 ülkede kendi satış ofisleriyle ve 45' dan fazla ülkede bağımsız distribütörler tarafından temsil edilmektedir.