Tapflo

Tapflo international (Head office)

BROŞÜRLER & KILAVUZLAR

Sıhhi pompalar

Tapflo hijyenik serisi, ağırlıklı olarak gıda, içecek, eczacılık ve kozmetik sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yağlama gerektirmeyen hava dağıtım sistemi, bakım gerektirmeyen top çek valf sistemi ve ıslak parçaların bir bütün halinde görsel kontrolü, söz konusu pompa serisinin temel özellikleri arasındadır.

Temizlik ön planda

Tasarımımız, ıslak parçaların bir bütün halinde görsel olarak kontrolüne olanak tanımaktadır. Sistemde bakterilerin gelişebileceği gizli bir yüzey bulunmamaktadır. Manifold klempleri ve gövde vidaları, sistemin tamamen sökülerek temizlenebilmesi amacıyla kolaylıkla çıkarılabilmektedir. Söz konusu pompalar, aynı zamanda yerinde temizlik –C.I.P. ve yerinde sterilizasyon – S.I.P. işlemlerine olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır.Bu işlemlerin ardından pompa, mesnedine kolaylıkla geri takılarak kullanılan kimyasalların boşaltma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

ATEX onaylı pompalar

Tüm hijyenik pompaların, patlamaya karşı dayanıklı olduklarını gösteren ATEX işaretli versiyonları mevcuttur. Söz konusu pompalar; topraklama bağlantısı ve iletken malzemeler; iletken orta bölüm, PTFE (arka tarafı iletken) veya EPDM (iletken) diyaframlar ile birlikte temin edilebilmektedir.

 

Tapflo Hakkında. Tapflo Grup; bağımsız bir aile şirketi olup Havalı diyaframlı pompalar, santrifüj pompalar ve diğer endüstriyel proses ekipmanlarının Avrupalı üreticisi ve global tedarikçisidir. Tapflo, 30 ülkede kendi satış ofisleriyle ve 45' dan fazla ülkede bağımsız distribütörler tarafından temsil edilmektedir.